Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Zakończył się kolejny rajd chopinowski (8 - 10 września 2017 roku) z finałem w Antoninie

Zakończył się kolejny rajd chopinowski (8 - 10 września 2017 roku) z finałem w Antoninie

Już po raz 56 odbył się Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska"

Jak co roku meta rajdu znajdowała się przy Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. W imprezie wzięło udział ponad 800 uczestników z różnych stron Polski. Tegoroczny Rajd odbył się w dniach 8–10 września 2017 r. Głównym jego celem było upamiętnienie pobytów Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnienie walorów turystyczno-krajoznawczych południowej Wielkopolski - okolic Ostrowa, Ostrzeszowa i Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy". Dodatkowo uczestnicy mieli okazje do czynnego wypoczynku i rekreacji.

Poza mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego rowerzyści reprezentowali różne miasta głównie zachodniej Polski. Do dyspozycji uczestników były trasy piesze, rowerowe i konne.

Nadleśnictwo Antonin w swoim namiocie edukacyjnym przedstawiło swoją ofertę edukacyjną. Na mecie uczestnikom udostępniono do zwiedzania wnętrza pałacowe, kaplicę grobową Radziwiłów, po której oprowadzał przewodnik PTTK, jak również teren Nadleśnictwa Antonin, gdzie można było obejrzeć wystawę przyrodniczą i nowoczesny punkt alarmowo-dyspozycyjny dotyczący ochrony przeciwpożarowej terenów leśnych.

Po wręczeniu nagród zwycięzcom w konkursach odbył się wspaniały koncert rajdowy. Organizatorem rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale kilku partnerów, w tym Nadleśnictwa Antonin.