Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

XIX Mistrzostwa RDLP w Poznaniu w tenisie stołowym

XIX Mistrzostwa RDLP w Poznaniu w tenisie stołowym

Pierwsze podium Nadleśnictwa Antonin w zawodach tenisa stołowego

22 lutego 2019 r.  reprezentacja Nadleśnictwa Antonin uczestniczyło w XIX Mistrzostwach RDLP  w Poznaniu w zawodach tenisa stołowego. Gospodarzem tegorocznych zawodów było Nadleśnictwo Łopuchówko, które gościło 58 tenisistów stołowych. Turniej odbył się w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym FairPlayce i został rozegrany systemem rosyjskim bez powtórzonego finału ( walka do 2 przegranych meczy ).

Zawody zostały otwarte przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Łopuchówko Tomasza Sobalaka, który życzył wszystkim zawodnikom powodzenia i jak największej ilości wygranych.

Nasza drużyna przystąpiła do rywalizacji w składzie: Hubert Guździoł, Damian Chaliński, Hubert Nowak.Pierwsza runda przebiegła bez większych komplikacji, wszyscy wygrali swoje mecze. Druga runda okazała się najcięższą, gdyż pomiędzy Damianem Chalińskim i Hubertem Nowakiem odbył się braterski pojedynek z korzyścią dla Huberta. Trzecia runda to spotkanie się Huberta Guździoła z 4 – krotnym zwycięzcą regionalnych zawodów Jarosławem Musiałem z Nadleśnictwa Konin. Hubert walczył dzielnie, jednakże musiał uznać wyższość rywala.

Podczas gdy Damina Chaliński i Hubert Guździoł walczyli już z drugiej strony drabinki, nasz stażysta dotarł do ćwierćfinału gdzie zmierzył się z Jakubem Rudą reprezentującym Nadleśnictwo Jarocin. Mecz był zacięty i niestety zakończył się porażką naszego reprezentanta (1:3), który następnie dołączył do swoich kolegów po drugiej stronie drabinki. Pierwszy z turniejem pożegnał się Damian Chaliński, który zajął miejsce w przedziale 17-24, zważając na liczbę uczestników jest to bardzo dobry wynik! Kolejny był Hubert Guździoł, który odpadł w przedziale 13-16.

Następnie w turnieju pozostał już tylko najmłodszy z drużyny Hubert Nowak, który pokonując dwóch zawodników po raz kolejny zmierzył się z Jakubem Rudą z Jarocina i tym razem mecz zakończył się pomyślnie dla naszego zawodnika (3:0). W rezultacie stażysta zmierzył się w walce o 2 miejsce w turnieju z Jarosławem Musiałem z Nadleśnictwa Konin.

Hubert wygrał swój pojedynek wynikiem 3:1, tym samym uplasował się na 2 stopniu podium i będzie reprezentował Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu na szczeblu Mistrzostw Polski Leśników!

Cała drużyna Nadleśnictwa Antonin rozegrała świetny turniej co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Wartym uwagi jest fakt, iż jest to pierwsze w historii podium Nadleśnictwa Antonin w rozgrywkach tenisa stołowego! Nagrody i puchary dla zwycięzców wręczał Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasz Markiewicz.

Turniej został bardzo dobrze przygotowany, wszystkie mecze odbyły się w duchu walki fair play oraz koleżeńskiej atmosferze.

Klasyfikacja indywidualna:

1. Piotr Brylewski ( Nadleśnictwo Krotoszyn )

2. Hubert Nowak ( Nadleśnictwo Antonin )

3. Jarosław Musiał ( Nadleśnictwo Konin )

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Nadleśnictwo Krotoszyn

2. Nadleśnictwo Antonin

3. Nadleśnictwo Taczanów