Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

XIX Konkurs Prac Pielęgnacyjnych rozstrzygnięty!!!

XIX Konkurs Prac Pielęgnacyjnych rozstrzygnięty!!!

W dniach 8 – 9 maja br. teren Nadleśnictwa Antonin był areną zmagań 24 drużyn reprezentujących nadleśnictwa RDLP Poznań w Konkursie Prac Pielęgnacyjnych.

Jak co roku w pierwszy dzień zawodów przeprowadzono konkurencje czyszczeń wczesnych i czyszczeń późnych. W drugim dniu oprócz wyznaczania trzebieży wczesnej pracownicy Służby Leśnej rozwiązywali test wiedzy teoretycznej, który zawsze wywołuje wielkie emocje. Operatorzy pilarek na wysięgniku rywalizowali w trzech konkurencjach sprawnościowych.

Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji zwycięską drużyną został zespół z Nadleśnictwa Konstantynowo w składzie Michał Tęgos i Janusz Multana z wynikiem 140 pkt. Miejsce drugie zajęła drużyna z Nadleśnictwa Turek w składzie Sławomir Biniek i Krzysztof Ciesielski uzyskując również 140 pkt. Trzecia lokata przypadła zespołowi z Nadleśnictwa Gniezno w składzie Piotr Orchowski i Marek Bagrowski z wynikiem 139 pkt.

Rywalizacja była bardzo zaciekła. Przy tej samej łącznej ilości punktów o zwycięstwie decydowała ilość w poszczególnych konkurencjach. Największą wagę miała punktacja zdobyta w konkurencji wyznaczania czyszczeń wczesnych, potem czyszczeń późnych i to decydowało o miejscu na podium. Warto podkreślić, że różnica między pierwszym i ostatnim miejscem wyniosła zaledwie 25 punktów.

Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali: Sędzia Główny Jędrzej Szyguła oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin Adam Całka. Wszystkie panie uczestniczące w zawodach otrzymały również kwiaty.

Pomimo pogody, która szczególnie w drugim dniu dała się we znaki oraz wielkich emocji wszyscy uczestnicy spędzili ten czas w miłej, sympatycznej atmosferze.

Z niecierpliwością oczekujemy, co przyniesie nam kolejny Konkurs Prac Pielęgnacyjnych. Gdzie będzie przeprowadzony, jaki będzie skład drużyn? Tego dowiemy się już za rok.