Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

XIX Festyn Miejski – Majostaszki za nami!

XIX Festyn Miejski – Majostaszki za nami!

11 maja 2019 r. po raz kolejny pracownicy Nadleśnictwa Antonin mieli przyjemność gościć na Majostaszkach w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim.

Wydarzenie było organizowane już XIX raz i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, dlatego też i w tym roku nie mogło nas tam zabraknąć. Nasze Nadleśnictwo reprezentowali: Zastępca Nadleśniczego Tomasz Rychlik, podleśniczowie Michał Duszyński i Przemysław Pikiński oraz stażysta Hubert Nowak. Na Majostaszkach pojawiliśmy się z namiotem edukacyjnym, gadżetami, a także….. sporą ilością sadzonek drzew liściastych! Do domu każdy mógł zabrać takie gatunki jak: klony zwyczajny i jawor, olszę, czy też buka. Sadzonki rozchodziły się w błyskawicznym tempie, jednak aby je otrzymać trzeba się było trochę postarać i odpowiedzieć na przyrodniczą zagadkę przygotowaną przez naszą ekipę.

Podsumowując, spędziliśmy pracowitą sobotę, jednak każdy wrócił do domu z mnóstwem pozytywnej energii. Bardzo nas cieszy ilość osób odwiedzających nasze stoisko edukacyjne, a co najważniejsze mnóstwo małych przyrodników dla których zadawane przez nas zagadki były niemałą atrakcją. Oby tak dalej! Do zobaczenia za rok!