Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Wspólne ćwiczenia leśników i strażaków

Wspólne ćwiczenia leśników i strażaków

„Pożar kompleksu leśnego na terenie Nadleśnictwa Antonin 2020” - pod taką nazwą odbyło się w ostatnim czasie szkolenie dla leśników i strażaków.

W spotkaniu udział wzięli: pracownicy Służby Leśnej Nadleśnictwa Antonin, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie oraz dyspozytor PAD - Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego Nadleśnictwa Antonin.

Co roku organizowane na naszym terenie spotkania takiego typu mają na celu doskonalenia umiejętności podczas akcji ratowniczo-gaśniczych zarówno leśników jak i strażaków. Tym razem szczególną uwagę zwrócono na łączność pomiędzy naszymi służbami oraz współpracę PADu ze strażą pożarną. Koledzy ze straży zwrócili również uwagę, że nowocześnie i profesjonalnie wyposażony PAD nadleśnictwa oraz doświadczenie dyspozytora ma ogromny wpływ na szybkie i bezproblemowe dotarcia służb na miejsce pożaru.

Punkt Alaromwo Dyspozycyjny  Nadleśnictwa Antonin

Podczas prowadzonych ćwiczeń wiele osób mogło na żywo zobaczyć jak PAD wykrywa pożar i jak szybko prowadzona jest akcja ratowniczo-gaśnicza. Spotkanie przyniosło wiele wspólnych wniosków, które na pewno będziemy starać się wdrożyć w najbliższym czasie.