Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin - podsumowanie

Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin - podsumowanie

Zakończyła się akcja "Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin"

Nadleśnictwo Antonin zorganizowało wydarzenie pod nazwą „Wielkie sprzątanie Nadleśnictwa Antonin" w dniach od 8 do 17 kwietnia br. Do realizacji tego zadania zaproszono 46 podmiotów (samorządy, stowarzyszenia, szkoły i inne). Nadleśnictwo zapewniło worki na śmieci, rękawiczki oraz wywóz i utylizację śmieci.

Trwająca niemal dwa tygodnie akcja, pomimo przedświątecznego czasu i strajku w szkołach zgromadziła liczne grono pasjonatów czystego lasu, bo aż 326 osób!! Były dzieci i młodzież szkolna, członkowie kół łowieckich, stowarzyszeń, czy osadzeni w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wlkp. (łącznie 13 podmiotów). W ramach tych działań zebrano około 10 ton śmieci.

Warto podkreślić, że leśnicy takie ilości odpadów zbierają co miesiąc. Problem zaśmiecania okolicznych lasów nie zniknął, pomimo wprowadzenia tzw. "ustawy śmieciowej". Nadleśnictwo zbiera i utylizuje rocznie ponad 200 ton śmieci i wydaje na ten cel ponad 40 tys. zł.

Zainicjowana przez leśników antonińskich akcja była wspólną lekcją poszanowania środowiska przyrodniczego. Jej celem było promowanie „nie śmiecenia", edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i którym leży na sercu stan naszej przyrody.