Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

VI Festiwal Kultury Leśnej I Łowieckiej w Gołuchowie

VI Festiwal Kultury Leśnej I Łowieckiej w Gołuchowie

W minioną sobotę w Gołuchowie odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej, podczas którego przeprowadzono VI Gołuchowski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich i VI Gołuchowski Konkurs Muzyki Myśliwskiej. Tego dnia można było również całkowicie bezpłatnie zwiedzić wystawy Muzeum Leśnictwa.

      Jak co roku Nadleśnictwo Antonin uczestniczyło w tym wydarzeniu wystawiając stanowisko edukacyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pracownicy nadleśnictwa zadawali leśne łamigłówki i odpowiadali na liczne pytania zadawane przez zainteresowanych stoiskiem Dodatkowymi atrakcjami były tablice z odgłosami zwierząt, układanki z drewna czy ścianka, przy której każdy uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie i poczuć się jak prawdziwy leśnik.

      Podczas festiwalu zobaczyć można było także stoiska edukacyjne przygotowane przez OKL w Gołuchowie, Nadleśnictwo Syców, Gminę Gołuchów, a także Centrum Informacyjne Lasów Państwowych z Warszawy gdzie każdy chętny mógł spróbować wyrobów z dziczyzny. Dużą atrakcją były przedstawione kolekcje poroży czy rękodzieła z wikliny. W czasie trwania imprezy można było zrobić sobie zdjęcie z unikatowym ptakiem - rarogiem dzięki uprzejmości Pana Patryka Ortella.