Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Sukces sygnalistów z południowej Wielkopolski!

Sukces sygnalistów z południowej Wielkopolski!

Pierwszy wspólny sukces sygnalistów z nadleśnictw Antonin, Kalisz i Przedborów

18-19 marca br. odbył się XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Złotoryi. W zawodach tych wystartowało wielu sympatyków gry na rogu myśliwskim, a wśród nich przedstawiciele nadleśnictw: Przedborów, Kalisz i Antonin, którzy od niedawna zawiązali nowy zespół sygnalistów myśliwskich.

Konkurs podzielony był na kategorie solowe i zespołowe, w każdej z nich wydzielono klasy związane ze stopniem trudności granych sygnałów i tak poczynając od najprostszych: klasa D (dziecięca), klasa C i B oraz klasy A i G (mistrzowskie).
Sygnały obowiązujące w tym konkursie zostały wylosowane z puli sygnałów zakwalifikowanych do danej klasy. Zespoły mogły również spróbować swoich sił w kategorii MB (muzyki myśliwskiej), w której występuje dowolność doboru repertuaru. Muszą być to jednak utwory przygotowane na rogi naturalne (niewentylowane). Pozostałe instrumenty (trąbki, rogi wentylowane, waltornie) można wykorzystać w kolejnej konkurencji MSH (Salonie Hubertowskim), w której utwory można wzbogacić śpiewem.

W skład zespołu sygnalistów myśliwskich z nadleśnictw południowej Wielkopolski wchodzą:
1. Malwina Fikus (Nadleśnictwo Antonin)
2. Dominik Pawlak (Przedborów)
3. Łukasz Wyrzykowski (Nadleśnictwo Kalisz)
4. Zbigniew Bodura (Nadleśnictwo Przedborów)
5. Bartosz Kulawinek (Nadleśnictwo Przedborów)
6. Witold Sitkowski (Nadleśnictwo Przedborów)

 

Zespół wystąpił w dwóch konkurencjach, tj. w średnio zaawansowanej kategorii sygnałów myśliwskich (klasa B) grając sygnały takie jak: „Dzik na rozkładzie", „Jeleń na rozkładzie" i „Pióro na rozkładzie" oraz w muzyce myśliwskiej (kat. MB), w której zagrał utwory: „Der Jäger aus Kurpfalz", „Marsz myśliwski nr 3" i „Hejnał Leśników Polskich".

Zarówno w pierwszej jak i drugiej konkurencji zespół zajął III miejsce na podium co jest szczególnym wyróżnieniem, a także ogromną motywacją do dalszego, wspólnego działania i poświęcania wielu godzin na próby.