Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Spotkanie szkoleniowe

Spotkanie szkoleniowe

Zakres szkolenia dotyczył przedstawienia dokumentacji w obrocie drewnem i polowaniach indywidualnych

10 kwietnia br. w ośrodku edukacji leśnej przy Nadleśnictwie Antonin odbyło się szkolenie dla policjantów komisariatu i posterunków działających na terenie nadleśnictwa oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. (Wydziału Ruchu Drogowego).

Pracownicy nadleśnictwa wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Łowieckiej w Kaliszu zapoznali zebranych z tworzonymi dokumentami w zakresie obrotu drewnem oraz wykonywaniem polowań indywidualnych przez myśliwych. Przybyłych gości powitał nadleśniczy Adam Całka, a temat wymaganych podczas przewozu drewna dokumentów przedstawił w prelekcji strażnik leśny Marcin Dera, natomiast dokumenty wymagane podczas polowania przedstawił strażnik łowiecki Artur Karaiński.

W trakcie prelekcji wywiązała się gorąca dyskusja i wyjaśniono wiele zagadnień opierając się na przykładach zawartych w przedstawionych materiałach oraz przeprowadzonych interwencjach przez staż leśną i łowiecką, a także policji. Szkolenie w widoczny sposób zacieśniło współpracę uczestniczących służb i pomogło wyjaśnić dotychczasowe pytania i wątpliwości, nasuwające się policjantom podczas ich częstych kontaktów w codziennej służbie z omawianymi na szkoleniu zagadnieniami.