Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ

W dniu 29 stycznia 2019 roku odbyło się szczególne spotkanie Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Pani Beaty Klimek, z nadleśniczymi nadleśnictw Anonin i Taczanów, Panem Adamem Całką oraz Panem Mirosławem Niczyporukiem.

Wiodącym tematem spotkania była współpraca leśników i władz samorządowych opierająca się na realizacji proekologicznych projektów edukacyjnych na obszarze powiatu ostrowskiego. Poruszono organizację cyklicznych imprez o tematyce przyrodniczo-leśnej, które nie mogłyby odbywać się co roku z takim sukcesem bez wsparcia leśników oddanych lokalnej inicjatywie, skupionych na aktywizacji społeczeństwa i działaniu na rzecz świadomości ekologicznej.

Nadleśnictwo Antonin od lat organizuje lub obejmuje patronat nad licznymi imprezami angażującymi społeczność oraz lokalne organizacje. Leśnicy są obecni na Ogólnopolskim Rajdzie Chopinowskim, Festynie Rodzinnym w Odolanowie, czy cieszących się wielkim zainteresowaniem obchodach Święta Drzewa w Ostrowie Wielkopolskim, na których można odwiedzić stoisko edukacyjne, wziąć udział w quizie leśnym, a przede wszystkim zabrać do domu sadzonkę. W ubiegłym roku Nadleśnictwo Antonin przekazało nieodpłatnie 3000 drzewek.  W działania na rzecz lokalnej społeczności wpisuje się również patronat i organizacja konkursów propagujących ekologiczny styl życia, takich jak „Gmina Przygodzice to EKO-okolice”, czy powiatowy konkurs „Region, w którym mieszkasz” – organizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, nad którym patronat objęła również Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki współpracy leśników z władzami samorządowymi możliwa jest szczególna aktywizacja społeczności lokalnej. Naszym zadaniem jest skupiać uwagę na najważniejszych problemach na linii człowiek-natura, a od czego najlepiej zacząć, jak nie od najbliższej okolicy?