Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

OCHRONA CZYNNA W REZERWACIE PRZYRODY WYDYMACZ

OCHRONA CZYNNA W REZERWACIE PRZYRODY WYDYMACZ

Ruszyły pierwsze prace w Rezerwacie Wydymacz - a to wszystko dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Nadleśnictwo Antonin włączyło się w przedsięwzięcie pn. „Działania ochrony czynnej w wybranych rezerwatach przyrody na terenie RDLP w Poznaniu w Województwie Wielkopolskim” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu -> www.wfosgw.poznan.pl

 

 

Dzięki temu przystąpiliśmy do pierwszych prac mając na celu dobro naszego rezerwatu oraz osób odwiedzających ten ciekawy zakątek.

Jednym z pierwszych zadań, które aktualnie wykonywane są w rezerwacie to usuwanie gatunków inwazyjnych – takich jak rdestowce czy czeremcha amerykańska. Celem tego jest ochrona rodzimej flory rezerwatu i zapobieganie rozprzestrzenianie się niechcianym intruzom.

Kolejne prace będą polegały na usuwaniu posuszu z koron drzew oraz usuwaniu drzew niebezpiecznych bezpośrednio sąsiadujących ze ścieżką edukacyjną. Taka pielęgnacja korony wspomoże witalność całego drzewa, a suche i spróchniałe konary nie będą stanowić zagrożenia dla turystów odwiedzających rezerwat przyrody.