Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Obchody Święta Drzewa

Obchody Święta Drzewa

W minioną niedzielę, w ramach XV edycji międzynarodowej akcji sadzenia drzew zorganizowano trzecie już ostrowskie obchody Święta Drzewa. Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Środowiska, a jego partnerem strategicznym są Lasy Państwowe. Akcja od 2007 roku bierze udział w kampanii –„Miliard drzew dla planety” zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

Ostrowianie zachęceni piękną pogodą przybyli bardzo licznie. Każdy zainteresowany mógł otrzymać bezpłatnie jedną z kilku tysięcy sadzonek drzew oraz krzewów ozdobnych, które zapewniło Nadleśnictwo Antonin.

Tradycyjnie mieliśmy swoje stanowisko edukacyjne, w którym dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Zainteresowanie było ogromne. Najmłodsi wręcz domagali się coraz to nowych i trudniejszych zagadek do rozwiązania.

Nadleśniczy Adam Całka przypomniał, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym i zachęcał do tego wspólnie z Panią Prezydent Miasta Ostrowa Beatą Klimek.

Święto Drzewa w Ostrowie to impreza, podczas której Miasto Ostrów Wielkopolski, we współpracy z Nadleśnictwem Antonin, zachęca wszystkich mieszkańców do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska.