Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Najlepszy łucznik w Polsce!

Najlepszy łucznik w Polsce!

Hubert Guździoł zwycięzcą leśnych mistrzostw Polski w łucznictwie

9 czerwca br. w Nadleśnictwie Warcino odbyły się II Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie. O tytuł najlepszego rywalizowało kilkudziesięciu leśników z całej Polski, w tym Hubert Guździoł z naszego nadleśnictwa.
Do udziału w mistrzostwach uprawnieni są pracownicy jednostek Lasów Państwowych, parków narodowych, instytucji badawczych i naukowych leśnictwa, BULiGL, emerytowani pracownicy LP, pracownicy Zakładów Usług Leśnych a także absolwenci, uczniowie i studenci szkół leśnych.

Zawody w łucznictwie rozpoczęto „Apelem na Łowy”. Ze względu na to, że turniej ma imitować polowanie, zamiast tarcz sportowych użyto figur do złudzenia przypominające żywe zwierzęta. I choć dziki, kaczki były wykonane z pianki poliuretanowej, to łuki i strzały były jak najbardziej prawdziwe.

Jak przystało na zawody leśników mistrzostwa odbyły się w leśnych ostępach nadleśnictwa. Aby rywalizację utrudnić cele umieszczono w obszarach bagnistych, zacienionych konarach drzew, a nawet strumieniach.

Niezależnie od używanego łuku, każdy z zawodników miał do oddania po trzy strzały na jeden cel. I choć nowoczesny sprzęt to wydatek nawet kilku tysięcy złotych, to jego celność i siła rekompensuje nawet taki wydatek. W mistrzostwach wzięło udział 60 pracowników Lasów Państwowych i osób związanych z lasem z całej Polski.
Hubert Guździoł został najlepszym leśnym łucznikiem Polski w kategorii łuku tradycyjnego. Chociaż impreza w Warcinie odbyła się dopiero po raz drugi, to już zapowiedziano jej kontynuację.