Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Inwestycja, która ucieszy każdego turystę

Inwestycja, która ucieszy każdego turystę

Niewątpliwie największą atrakcją naszego regionu jest XIX-wieczny Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów. Modrzewiowy Pałac możemy podziwiać z okien biura Nadleśnictwa Antonin, znajdującego się w jednym z budynków przypałacowych. Pałac przyciąga swoją unikalnością, zarówno pod kątem architektury, jak i historii tego miejsca. Związany jest chociażby z takimi postaciami jak Fryderyk Chopin, czy cesarz niemiecki Wilhelm I.

Chcąc zwiedzić Pałac należy zjechać z drogi krajowej nr 25, przebiegającej przez Antonin, a następnie zatrzymać się na parkingu między budynkiem Nadleśnictwa a Pałacem. Zjazd, wraz z parkingiem, jest drogą wewnętrzną Nadleśnictwa Antonin, udostępnioną do ruchu publicznego. W związku z atrakcyjnością miejsca chętnie odwiedzanego przez turystów, tym bardziej cieszy fakt, że pod koniec roku 2020 udało się wyremontować drogę dojazdową do Nadleśnictwa i Pałacu, wraz ze znajdującym się przy niej parkingiem. Inwestycję przeprowadziło Nadleśnictwo Antonin we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – instytucją zarządzającą Pałacem.

Wyremontowana droga

Mamy nadzieję, że nowa nawierzchnia długo posłuży zarówno pracownikom nadleśnictwa, jak i turystom podziwiającym obiekt i otaczającą go leśną okolicę.

Zapraszamy do odkrywania tajemnic tego miejsca.