Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Finał akcji "Święto Drzewa" w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

Finał akcji "Święto Drzewa" w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

O Święcie Drzewa w ostrowskim Parku 600-lecia pisaliśmy już wcześniej, ale akcja trwa cały miesiąc, w związku z czym organizowane są kolejne wydarzenia pod jej szyldem.

Tegoroczna edycja tej cyklicznej imprezy w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się pod hasłem "Drzewo - przyjaciel". Finał tego programu edukacyjnego propagowanego przez Klub Gaja miał miejsce 19 października 2017 r. Oprócz młodzieży szkolnej i nauczycieli w obchodach brał udział przedstawiciel Nadleśnictwa Antonin - podleśniczy Maciej Duda.

Było bardzo uroczyście. Uczniowie prezentowali przedstawienie ekologiczne, rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Las w barwach jesieni", dokonano nasadzeń drzew i krzewów w szkolnym skalniaku oraz wysłuchano prezentacji przygotowanej przez pracownika Nadleśnictwa Antonin. Podleśniczy w ciekawy sposób przedstawił młodym słuchaczom budowę lasu, zapoznał ich z podstawowymi gatunkami drzew, zaprezentował na czym polega codzienna praca leśnika oraz pokazał narzędzia, którymi posługuje się na co dzień. W zakończeniu wystąpienia uczniowie poznali mieszkańców lasu czyli zwierzęta na jakie mogą natknąć się podczas spacerów i wędrówek po leśnych duktach. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali czym są parostki, słuchy, świece i cewki. Każdy chciał choć na chwilę wziąć w swoje ręce tykę jelenia i z bliska podziwiać jej piękno. Kulminacyjnym momentem wystąpienia była prezentacja podstawowych sygnałów myśliwskich, które wywołały ogromne poruszenie wśród słuchaczy.

Całodniowe obchody z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów, nauczycieli jak i przedstawiciela naszego nadleśnictwa. "Święto Drzewa" to dzień, który na stałe wpisał się do historii "Siódemki". Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję w 2018r.