Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Film promocyjny Nadleśnictwa Antonin

Film promocyjny Nadleśnictwa Antonin

Z początkiem nowego roku zapraszamy na filmowy leśny spacer po Nadleśnictwie Antonin. Dobra muzyka, świetne zdjęcia i głos Pani Krystyny Czubówny w magiczny sposób przenoszą do antonińskiego lasu. W 5-minutowym spocie promocyjnym przedstawiamy najciekawsze miejsca Nadleśnictwa oraz działania antonińskich leśników dbających o las.

Dzięki wysokiej lesistości, malowniczym krajobrazom oraz interesującej historii Nadleśnictwo Antonin jest jednym z ciekawszych miejsc w Wielkopolsce. Naturalne, nieprzekształcone siedliska stanowią wielki walor tych terenów. Najcenniejsze obszary objęto różnymi formami ochrony przyrody. Nadleśnictwo Antonin znalazło się w granicach parku krajobrazowego „Dolina Baryczy”, obszaru chronionego krajobrazu „Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska” oraz obszarów ochrony ptaków i siedlisk w ramach międzynarodowej sieci Natura 2000. Na terenie Nadleśnictwa Antonin utworzono rezerwat przyrody „Wydymacz”, a pomnikowe „Dęby Antonińskie” są drugim w Polsce zbiorowiskiem sędziwych dębów, zaraz po Dębach Rogalińskich.

Wszystkie te formy ochrony świadczą nie tylko o cennych walorach przyrodniczych obszaru, ale również o możliwości współistnienia ochrony i zrównoważonej gospodarki leśnej. Jakie działania podejmują co roku leśnicy z Nadleśnictwa Antonin gospodarując i dbając o las?

Krótkometrażowa produkcja filmowa o Nadleśnictwie Antonin została zrealizowana przez Tadeusza Baranieckiego - Natura Film.