Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

FESTIWAL LASU - GOŁUCHÓW 2022

FESTIWAL LASU - GOŁUCHÓW 2022

Za nami Festiwal Lasu w Gołuchowie. Była to niezwykła okazja, by poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, jak również zachwycić swoje zmysły.

W programie znalazły się rozmaite prelekcje m.in. o nietoperzach, pszczołach, kleszczach, ptakach łowczych i grzybach. Na odwiedzających czekały stoiska z wieloma interesującymi eksponatami, gdzie można było otrzymać informacje na nurtujące pytania.

Prowadzono warsztaty podczas, których powstawały m.in. lasy w butelkach, woskowijki, portrety zwierząt wypalane w drewnie i malowane na twarzach. Można było prowadzić obserwacje pod mikroskopem, stanąć tuż przy jeleniu oraz zmierzyć drewno. Niezwykle interesujące były pokazy ptaków łowczych oraz dawnych zawodów leśnych.

Koneserzy kulinarnych doznań mogli skosztować dziczyzny oferowanej przez food truck "Dobre z lasu" i spróbowąc regionalnych specjałów. Dodatkowo można było poszerzyć kulinarny warsztat o wiedzę na temat przyrządzania dziczyzny.

W ramach festiwalu odbył się VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej. Nie zabrakło oczywiście Zespółu Sygnalistów Myśłiwskich Echo Wandy, którego członkami są nasi pracownicy Malwina Fikus-Skoczylas oraz Zbigniew Bodura. Ostatecznie Echo Wandy uplasowało się na wysokim III miejscu w klasie B i II w klasie MB.

Zdjęcie przedstawia członków Zespołu Echo Wandy (fot. Nadleśnictwo Antonin)

Wydarzenie przebiegało pod patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Współorganizatorami byli Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, którą podczas wydarzenia reprezentowały nadleśnictwa: Taczanów, Kalisz, Antonin, Turek i Syców. Partnerami Festiwalu Lasu byli Urząd Gminy Gołuchów, Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Urząd Miasta Kalisza, Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu. Patronat medialny sprawowali Radio Poznań i TVP3 Poznań.