Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Czyste lasy dzięki zuchom i harcerzom

Czyste lasy dzięki zuchom i harcerzom

Coroczna akcja sprzątania lasów przy drodze Antonin-Mikstat przez zuchy i harcerzy z Mikstatu

25 marca br. grupa zuchów i harcerzy z Ziemi Mikstackiej pod przewodnictwem komendanta Mariusza Ciechanowskiego zapoczątkowała w bieżącym roku akcję sprzątania lasu w Nadleśnictwie Antonin. Cała kampania odbyła się na terenie leśnictwa Komorów wzdłuż pasa drogowego Antonin-Mikstat. Nadleśnictwo Antonin reprezentowali Grzegorz Kawałek (miejscowy leśniczy) oraz Malwina Fikus (stażystka) i Michał Zeissel (podleśniczy).

Fot. Jacek Sikora

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 50 harcerzy, w tym także liczne grono zuchów - najmłodszych członków drużyny harcerskiej. Druhnom i druhom towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda oraz dobre humory. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu cała akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Wynikiem tegorocznego wiosennego sprzątania było uzbieranie aż 60 worków przeróżnych śmieci.

Fot. Jacek Sikora

Na koniec akcji na młodzież czekał drobny poczęstunek na świeżym powietrzu i przy prawdziwym harcerskim ognisku. Mamy nadzieję, że praca naszych młodszych koleżanek i kolegów zostanie uszanowana, w szczególności przez kierowców.