Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Co można zobaczyć za pomocą drona?

Co można zobaczyć za pomocą drona?

Drony stają się coraz popularniejsze. Mają przeróżne zastosowania – ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Użytkują je geodeci, straż graniczna, policja, straż miejska, instytucje związane z ochroną środowiska czy ochroną mienia. Dla leśników jest to doskonałe narzędzie do monitorowania stanu zdrowotnego lasu, uszkodzeń drzewostanu, naruszeń stanu posiadania czy określania liczebności zwierzyny.

Od kilku lat obserwujemy zmiany o niekorzystnym charakterze w naszych drzewostanach związane z niedostateczną ilością opadów czy żerami szkodliwych owadów leśnych. Dron którego zakupiliśmy, pozwoli szybciej i dokładniej zaobserwować te zjawiska i odpowiednio na nie reagować. Mamy również możliwość wykonywania pomiarów terenowych, weryfikacji granic wydzieleń oraz tworzenia ortofotomap.

źródło:www.swiatdronow.pl

Rynek bezzałogowych statków powietrznych i oprogramowania rozwija się bardzo dynamicznie. Istotnym parametrem jest rozdzielczość kamer używanych do wykonywania fotografii i filmów. Full HD, 4K to już praktycznie standard. Zdjęcia wykonywane obecnie pozwalają z kilkudziesięciu metrów bez problemu odczytać tablicę rejestracyjną samochodu zaparkowanego w lesie, więc radzimy parkować tam, gdzie jest to dozwolone:-)

Nasi pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia do obsługi bezzałogowych statków powietrznych (BSP). Jest to niezbędny warunek do latania komercyjnego, jakim jest wykonywanie lotów na potrzeby nadleśnictwa. Każdy kto chce latać dronami powinien mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, jak latać bezpiecznie. Zachęcamy wszystkich miłośników latania tymi urządzeniami do zapoznania się z kampanią informacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego: LATAJ Z GŁOWĄ.