Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Akcja "1000 drzew na minutę!"

Akcja "1000 drzew na minutę!"

W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, wiosną br. na terenie całego kraju odbywają się wydarzenia o charakterze edukacyjno-promocyjnym

Celem akcji jest sadzenie lasu z udziałem lokalnej społeczności pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę!".
Hasło "1000 drzew na minutę!" wynika z prostego przeliczenia. Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.

Właśnie pod tym hasłem 11 kwietnia br. w Nadleśnictwie Antonin młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy  oraz uczniowie Zespołu Szkół Usługowych z Ostrowa Wlkp. sadzili dęby szypułkowe i jodły pospolite na powierzchni do odnowienia w leśnictwie Komorów przy wsparciu i nadzorze Grzegorza Kawałka (leśniczy) i Arkadiusza Kasprzaka (podleśniczy). Panowie przed rozpoczęciem prac omówili sposób prawidłowego sadzenia sadzonek.

Posadzono na powierzchni 0,29 ha około 1550 sadzonek czteroletnich dębów oraz 500 trzyletnich jodeł. Zastępca nadleśniczego Tomasz Rychlik podziękował młodzieży za ciężką pracę.