Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

"Noc CIEMna"

"Noc CIEMna"

Warsztaty edukacyjne organizowane przez RDLP Poznań przy dofinansowaniu WFOŚiGW.

W nocy 30 i 31 lipca mieliśmy przyjemność współorganizować warsztaty dotyczące bogatego świata  nocnych motyli. Zajęcia składały się z krótkiego wykładu, warsztatów plastycznych, obserwacji przy ekranach oraz ogniska.

Prelekcję poprowadził Pan Mirosław Maciąg – wybitny entomolog i leśnik. Na początek podzielił się szeroką wiedzą teoretyczną a następnie przedstawił różne techniki, które pozwalają na obserwację tych owadów.

Dzięki profesjonalnemu zapleczu, uczestnicy mogli oglądać motyle nocne aż na 5 różnych rodzajach nocnych lamp i pułapek.

Część warsztatową (techniczno-plastyczną) poprowadziła Pani Iwona Mazur – pracownik Nadleśnictwa Antonin. Goście mogli samodzielnie wykonać ćmę, w postaci broszki, przy użyciu gotowych szablonów i kolorowych filców. Na uczestników czekały również książki, z których czerpali liczne wzory. Część z prac była wiernym odwzorowaniem owadów, część uczestników natomiast pozwoliła sobie na dużą kreatywność i fantazję. Wszystkie ćmy były urzekające i oryginalne!

Po zajęciach dzieci i dorośli chętnie korzystali z przygotowanego ogniska i poczęstunku, odpoczywając po nocy pełnej wrażeń. Na zakończenie Pani Karolina Kapałka- przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniui obdarowała wszystkich uczestników wspaniałymi upominkami.

Należy podkreślić, że wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Dziękujęmy wszystkim za obecność.