Wydawca treści Wydawca treści

Praca leśników w oparciu o standardy certyfikacji FSC® i PEFC

Ochrona zasobów leśnych, ich trwałość, zrównoważony rozwój – to podstawa gospodarki leśnej realizowanej w Lasach Państwowych. Potwierdzeniem tego są międzynarodowe certyfikaty przyznawane regionalnym dyrekcjom Lasów Państwowych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu obowiązuje certfikat gospodarki leśnej:

  1. Certyfikat PEFC nr PL PEFC – 15/0245
 

PEFC Council ( Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes ) ( Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej ) jest niezależną, pozarządową organizacją non - profit, założoną w 1999 roku. Jej celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej poprzez certyfikację wykonywaną za pomocą jednostek niezależnych. PEFC dostarcza mechanizmy potwierdzające, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują świadomą i zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją predystynowaną do oceny i wspólnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez liczne grono zainteresowanych stron.

Ostatni audyt przeprowadzony na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu potwierdził profesjonalizm i zaangażowanie leśników w prowadzeniu trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Audytorzy utwierdzili się w wysokiej jakości naszej pracy przez co certyfikat PEFC został przedłużony do 2024 roku.

 


Certyfikat FSC® (Wersja 1.0)

Miniaturka Dodany przez Malwina Fikus-Skoczylas, 02.09.22 08:53
Kategorie zawartości: Nasza praca » Certyfikaty
Generowanie podglądu może zająć kilka minut.

Wersja 1.0

Ostatnio aktualizowane przez Malwina Fikus-Skoczylas
02.09.22 08:53
Status: Zatwierdzony
Pobierz (1,5MB) Get URL.
Historia wersji
Wersja Data Rozmiar  
1.0 1 Rok temu 1,5MB Pobierz