Archiwum Archiwum

Przygodzice to EKO-okolice

Święto ekologii w Gminie Przygodzice, gdzie odbył się kolejny finał konkursu plastycznego skierowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i gimnazjum

20 października 2016 roku odbył się finał III edycji konkursu ekologicznego pod hasłem "Gmina Przygodzice to EKO-okolice". Swoje prace nadesłało 117 przedszkolaków i uczniów (w czterech kategoriach wiekowych). Przedsięwzięcie ponownie zorganizowała Gmina Przygodzice oraz partnerzy MZO SA. w Ostrowie Wielkopolskim i Nadleśnictwo Antonin, które przekazało nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu, zakupione dzięki dotacji z WFOŚiGW w Poznaniu.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkich uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz przyznać wszystkim równorzędne nagrody. Dodatkowo nagrodę specjalną Nadleśniczego Nadleśnictwa Antonin otrzymała sześciolatka Blanka Wróblewska z Oddziału Przedszkolnego w Topoli Wielkiej. Komisja przyznała też nagrody główne:

1) szkoły podstawowe w kategorii wiekowej klasy I - III za prace rysunkowe lub malarskie pod hasłem "Eko-pojazd przyszłości"

I miejsce - Eryk Wróbel - Szkoła Podstawowa w Wysocku Małym
II miejsce - Natalia Szafraniec - Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie
III miejsce - Blanka Zadrożna - Szkoła Podstawowa w Przygodzicach

2) szkoły podstawowe w kategorii wiekowej klasy IV - VI wykonywały projekt Eko-plakietki o tematyce związanej z tytułem konkursu

I miejsce - Agata Burchardt - Szkoła podstawowa w Czarnymlesie
II miejsce - Magdalena Banasiak - Szkoła Podstawowa w Wysocku Małym
III miejsce - Roksana Kryszczak - Szkoła Podstawowa w Przygodziczkach

3) gimnazja wykonywały Eko-komiks o tematyce związanej z tytułem konkursu

I miejsce - Katarzyna Kowalska - Gimnazjum w Dębnicy
II miejsce - Kasjan Kardas - Gimnazjum w Chynowej
III miejsce - Patrycja Lis - Gimnazjum w Przygodziczkach

Nagrodę specjalną, wyróżnienie Wójta Gminy Przygodzice otrzymał Kacper Siedlecki ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim.