Archiwum Archiwum

Nasi pracownicy – ludzie z pasją

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu postanowiła upamiętnić swoją 95 rocznicę istnienia wydając książkę pt."Leśnicy z pasją". Wśród opisanych osób znalazło się dwoje naszych pracowników: Beata Nadolna i Waldemar Blaźniak

Pasją Beaty jest szybownictwo, które uprawia od 2007 roku. Jest to dla niej skuteczny sposób na oderwanie się od rzeczywistości dnia codziennego. Gdy nie ma pogody sprzyjającej lataniu wyjeżdża w góry. Lubi również podróżować, jednak cały sens podróż ma wtedy, gdy się jej nie planuje i zdaje się na los. Im  mniej czasu upływa od zaplanowania wyjazdu do jego realizacji – tym lepiej i ciekawiej. W tym wszystkim, co się robi to jednak ludzie, jakich się spotyka, są najważniejsi.

Waldek to człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach: pszczelarz, ornitolog, pasjonat lokalnej historii. Swoje hobby zaczął rozwijać już w wieku kilkunastu lat. Obecnie prowadzi pasiekę „Patoka", w której produkuje kilkanaście gatunków miodów. Jako miłośnik lokalnej historii i geografii skrupulatnie gromadzi stare mapy, zapiski, notatki, z których wyłania się obraz nieistniejącego już świata, oraz działa w Towarzystwie Miłośników Przygodzic. W wolnym czasie, którego jak sam przyznaje, nie ma za wiele, poświęca się fotografii przyrodniczej.

Przedstawione osoby reprezentują Nadleśnictwo Antonin w wyżej wymienionej publikacji. Okazuje się, że pozostali pracownicy nadleśnictwa mają również wiele ciekawych zainteresowań, że swobodnie wystarczyłoby na odrębną ciekawą książkę. Cieszy nas fakt, że nasz zespół tworzą ludzie z pasją, nietuzinkowi i oryginalni.

 Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do lektury.