Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

ZESPÓŁ ECHO WANDY WICEMISTRZEM POLSKI!

ZESPÓŁ ECHO WANDY WICEMISTRZEM POLSKI!

Sukces Zespołu podczas XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Pszczynie

8 i 9 czerwca br. odbył się XXIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Pszczynie. Wśród najlepszych w Polsce wykonawców pojawił się także Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Wandy reprezentujący pracowników nadleśnictw Antonin, Kalisz i Przedborów.

Zmagania konkursowe zespołów toczyły się na pszczyńskim rynku, nieopodal pięknego pałacu Hochbergów. Jest to miejsce szczególnie ważne dla wielbicieli muzyki i sygnałów myśliwskich, gdyż to właśnie Pszczyna jest kolebką małego rogu myśliwskiego Pless, którego twórcą był sam książe Henryk XI z dynastii Hochbergów.

Sygnaliści z południowej Wielkopolski wystartowali w kategorii muzyka myśliwska w której zagrali takie utwory jak: „Fanfara dla Żubra”, „Austriacka Fanfara Uroczysta”, „Der Jager aus Kurpfalz” oraz w kategorii sygnały myśliwskie dla średniozaawansowanych grając sygnały takie jak: „Dzik na rozkładzie”, „Jeleń na rozkładzie”, „Pióro na rozkładzie”.

Udział w tak prestiżowym konkursie dla zespołu Echo Wandy okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż zespół zajął 2 miejsce w kategorii sygnałów myśliwskich klasy B. To najwyższe dotychczas osiągnięcie zespołu.