Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

X Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej

X Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej

W dniach 6 - 10 listopada 2018 r. na terenie Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu koło Tucholi odbyły się dziesiąte jubileuszowe Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej połączone ze szkoleniem doskonalącym reprezentacji siedemnastu drużyn wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

Podczas wręczania pucharów Zastępca Dyrektora Generalnego LP Bogusław Piątek pogratulował udanej imprezy podkreślając wartość dyscypliny i drużynowego zgrania oraz potrzebę doskonalenia umiejętności zawodowych przekładające się przede wszystkim na bezpieczeństwo i profesjonalizm, nie tylko w trakcie rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim w codziennej pracy.

Drużyny regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych rywalizowały w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich była najbardziej zbliżona do praktycznego użycia broni „Dynamika”. W tej konkurencji najważniejsza była szybkość oraz koordynacja celności z wysiłkiem fizycznym na dobiegu i podczas zmiany miejsca oddawanych strzałów. W kwalifikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Tomasz Baranowski z RDLP w Pile, drugie Krzysztof Demps z RDLP w Gdańsku, natomiast trzecie miejsce Marcin Dera z RDLP w Poznaniu.

Druga konkurencja pod hasłem „Statyka” obejmowała strzelanie precyzyjne do tarczy punktowej na odległość 25 metrów. Tu swoje niesamowite umiejętności pokazali: pierwsze miejsce Robert Szostak z RDLP w Szczecinku, drugie Jacek Piwoński z RDLP w Toruniu, trzecie Bogdan Kęsek z RDLP w Krakowie.

W konkurencji „Drużynowo” zwycięscka okazała się drużyna z RDLP w Gdańsku: Krzysztof Demps, Mirosław Rohde i Wojciech Kiełpikowski, drugie miejsce drużyna z  RDLP w Pile: Dariusz Marchwiak, Kazimierz Misiak i Tomasz Baranowski, natomiast trzecie miejsce drużyna z RDLP w Poznaniu: Marcin Dera, Krzysztof Śnieguła i Leszek Taranek.

Dziesiąte Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej były również okazją do przeprowadzenia szkoleń z ratownictwa medycznego, jazdy terenowej pojazdami typu ATV i podnoszenia kwalifikacji strzeleckich przy użyciu trenażera laserowego oraz strzelanie w niesprzyjających warunkach, o ograniczonej widoczności (nocą przy użyciu latarek taktycznych). Szkolenie zakończyło się sprawdzianem zespołów dwuosobowych pod nadzorem instruktora. Sprawdzian obejmował takie zadania jak: marsz na orientację przy użyciu kompasu, posługiwanie się bronią oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w warunkach nocnych.

Uczestnicy, organizatorzy oraz goście wyjechali zadowoleni wiedząc, iż następne mistrzostwa również będą niesamowitą możliwością poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.