Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

V Rajd Hajstra - zapraszamy!

V Rajd Hajstra - zapraszamy!

Nadleśnictwo Antonin wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazne Otoczenie oraz Gminą Sośnie pragną zaprosić na piątą już edycję „Rajdu Hajstra”, która odbędzie się 08.09.2018 roku w Sośniach.

Organizowany Rajd, nazwany na cześć chronionego w lasach antonińskich bociana czarnego, jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich zainteresowanych, zarówno małych, jak i dużych. Stanowi wspaniałą okazję do rodzinnego spędzania czasu na łonie natury, poznania bliżej pracy leśnika oraz wzięcia udziału w grach i zgadywankach przyrodniczych „co w trawie piszczy”.

W ramach Rajdu można będzie sprawdzić się w jednej z dyscyplin sportowych: jazda na rowerze, bieg przełajowy oraz nordic walking. Dłuższa trasa rowerowa – rychtalska, została przeznaczona dla tych z Państwa, którzy mają ochotę porywalizować w jeździe na czas, natomiast krótszą trasę rodzinną stworzono z myślą o rekreacyjnym przejeździe z pięknymi krajobrazami w tle. Kolejną konkurencją jest dyscyplina z wciąż rosnącą liczbą zwolenników - nordic walking.

Otwarcie Rajdu o godzinie 10.00 w Stanicy Harcerskiej "Biały Daniel" w Mojej Woli (Sośnie). Zachęcamy do zapisów za pośrednictwem formularza internetowego umieszczonego na stronie chronotex.pl. Wstęp na Rajd bezpłatny. Dla najbardziej wytrwałych uczestników nagrody niespodzianki :)