Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

V Festiwal w Gołuchowie szczęśliwy dla "Echo Wandy"

V Festiwal w Gołuchowie szczęśliwy dla "Echo Wandy"

16 czerwca br. w Gołuchowie trębacze z południowej Wielkopolski zdobyli zespołowo pierwsze miejsce w sygnałach myśliwskich i trzecie miejsce w muzyce myśliwskiej.

Za nami już V Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie. Jak co roku podczas uroczystości dopisało szerokie grono sygnalistów. Na scenie prezentowali się zarówno uczestnicy z Polski jak  i z Litwy (Uniwersytet Aleksandrasa Stulginskisa w Kownie). Wśród polskich grup wystąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Echo Wandy”, który okazał się być bezkonkurencyjnym zespołem w klasie sygnałów myśliwskich B i zdobył w tej kategorii pierwsze miejsce. Oprócz tego członkowie „Echa Wandy” zajęli trzecie miejsce w klasie muzyki myśliwskiej.


Nie zabrakło atrakcji podczas tegorocznego festiwalu. Oprócz sygnałów myśliwskich i muzyki myśliwskiej, która rozbrzmiewała po gołuchowskim parku, można było wysłuchać występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rajska.
Dodatkową rozrywką dla widzów było spotkanie z sokolnikiem i kynologiem. Uczestnicy festiwalu mogli także zwiedzić Muzeum Leśnictwa lub odwiedzić stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Antonin, Nadleśnictwa Syców czy OKL Gołuchów, a także spróbować leśnych smakołyków w namiocie Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.