Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Ponad 500 osób sprzątało antonińskie lasy!

Ponad 500 osób sprzątało antonińskie lasy!

Zakończyła się II akcja "Wielkie Sprzątanie Nadleśnictwa Antonin"

Nadleśnictwo Antonin przeprowadziło kolejny raz akcję pn. „Wielkie sprzątanie Nadleśnictwa Antonin" w dniach od 18 do 29 kwietnia br. Do realizacji tego zadania zaproszono prawie 50 różnych podmiotów (samorządy, stowarzyszenia, szkoły i inne). Nadleśnictwo zapewniło worki na śmieci, rękawiczki oraz wywóz i utylizację śmieci.

W wielkiej akcji sprzątania nadleśnictwa uczestniczyło łącznie ponad 500 osób (!), głównie dzieci i młodzież szkolna, ale także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Odolanowie, Urzędu Gminy w Przygodzicach, członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Otoczenie, OSP ze Szklarki Przygodzickiej czy osadzeni w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wlkp. (w sumie około 20 różnych podmiotów).

Fot. Klaudyna Jędrasiewicz

W ramach tych działań zebrano ponad 15 ton śmieci w lasach. Zainicjowana w zeszłym roku przez leśników antonińskich akcja, powoli wpisuje się w kalendarz działań, których celem jest uświadomienie potrzeby ochrony otaczającego nas  środowiska przyrodniczego. Wielkie sprzątanie uświadamia wszystkim uczestnikom jak ogromny jest problem zaśmiecania naszego wspólnego otoczenia i to mimo funkcjonowania już od wielu miesięcy ustawy tzw. "śmieciowej".

Pracownicy nadleśnictwa – podczas akcji sprzątania – przeprowadzili dla najmłodszych uczestników pogadanki propagujące ograniczanie powstawania odpadów i ich negatywnego wpływu na stan oraz wizerunek lasów, a także otaczającej przyrody.