Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

"Echo Wandy" znów pięknie rozbrzmiewało w Gołuchowie!

"Echo Wandy" znów pięknie rozbrzmiewało w Gołuchowie!

Zespół sygnalistów myśliwskich "Echo Wandy" kolejny raz na podium

„…Wysłuchawszy rogowej arcydzieło sztuki, powtarzały je dęby dębom, bukom buki…"

3 czerwca 2017 roku echo sygnałów myśliwskich rozbrzmiewało podczas „IV Międzynarodowego Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej", którego głównym organizatorem był Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, a współorganizatorami - Leśnym Kompleksem Promocyjnym "lasy Rychtalskie" (w skład którego wchodzą nadleśnictwa Antonin i Syców oraz Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach).

W ramach festiwalu, odbył się również konkurs sygnalistów myśliwskich.
Do przesłuchań zgłosiło się prawie 80 solistów grających sygnały w klasach D, C, B, A oraz 25 zespołów rywalizujących miedzy sobą w kategoriach sygnały i muzyka myśliwska. Wśród tak zacnego grona trębaczy nie mogło zabraknąć reprezentantów zespołu „Echo Wandy" przy Nadleśnictwach Przedborów, Antonin i Kalisz.

Pierwszym etapem zmagań konkursowych były występy solistów, wśród których Nadleśnictwo Antonin reprezentowali:
w klasie C - Arkadiusz Motyl,
w klasie B - Malwina Fikus.

Drugim etapem była rywalizacja zespołowa w której uczestniczył ZSM Echo Wandy w składzie: Malwina Fikus – Nadleśnictwo Antonin, Łukasz Wyrzykowski – Nadleśnictwo Kalisz, Zbigniew Bodura, Dominik Pawlak, Bartosz Kulawinek – Nadleśnictwo Przedborów.

Wszystkie zespoły zaprezentowały się świetnie, ale tego dnia szczęście uśmiechnęło się do sygnalistów z „Echo Wandy". Zespół zajął I miejsce w kategorii sygnały myśliwskie klasa B.

Bardzo ładnie wypadli także soliści grający w zespole „Echo Wandy". Malwina Fikus reprezentująca Nadleśnictwo Antonin, solowo w klasie B zajęła II miejsce, natomiast Łukasz Wyrzykowski z Nadleśnictwa Kalisz, występując w tej samej klasie uplasował się na miejscu III.

Pomimo nadchodzących wakacji zespół nie zaprzestaje prób i trenuje dalej, bo łączy ich jedna wielka pasja jaką jest gra na rogu myśliwskim.